Numeroloji

Sezen Aksu Minik Serçe’nin Müzikle Dolu Hayatının Numeroloji Analizi

Sezen Aksu 13.07.1954 yılında Denizli’de dünyaya geldi. Tam adı Fatma Sezen Yıldırım’dır.
Sezen Aksu müzik tarihimizde dilden dile dolaşan onlarca şarkıyı beslememiş ve yazmıştır. Türk Pop Müziğinde Sezen Aksu ekolü oluşturmayı başarmış, ilhamlarını yaratıcı enerji ile birleştirerek yaşam kulvarına uygun bir hayat sürmüştür.

İsim, soyisim ve doğum tarihi rakam kombinasyonlarını yerlerine yerleştirdiğimizde boş çakrası bulunmayan sanatçımız, doğum ismini kullanmayarak onun enerjisini hayatında dondurduğu için özellikle sabır ve sebat kulvarında, aile ve evlilik kulvarında, maneviyat ve güven oluşturmada ve evrensel başarılara imza atmada handikaplar yaşamıştır.

Belki okuyanlara tuhaf gelecektir ancak biz yine de söyleyelim. Bu kadar ilhamlarını yaratıcı enerji ile birleştiren bir kişinin evrensel başarılara ve tanınırlığa ulaşması gerekiyordu. Bu parantez içi bilgiyi sunduktan sonra Sezen karakteri bu kimliği ile hangi yaşam planını gerçekleştirmeye gelmiştir ona bakalım.

30/3

30/3 hayat planını gerçekleştirmeye gelen Sezen Aksu’nun genel karakteristik özellikleri şunlardır.
“Bireysel ifade ve duyarlılıkta ustalaşarak, aldıkları ilhamlar doğrultusunda, sezgilerine dayalı bir yaşam sürmeyi öğrenmek için buradadırlar. Sözcükler, tasarım, dans, enstrüman, dekorasyon, organizasyon, oyunculuk ve hitabet sanatlarının doğuştan ustası olan bu kulvardaki varlıklar, yaratıcı fikirlere sahip olmalarından ve bunları etkileyici bir şekilde sunmayı bildiklerinden dolayı toplumda kabul görürler. Kendilerini neşeli ve eğlenceli mesleklerde, içe doğan ilhamlarını dışa vurdukça rahat hissederler.”


Bu hayat kulvarında olan kişiler hobi düzeyinde de olsa sanatsal bir alanda uğraştıklarında ruhsal olarak kendilerini çok iyi hissederler. Hep neşeli, huzurlu ve yaşam enerjilerini yüksek tuttukları ölçüde para, bolluk, bereket ve kariyer ve güç kendilerine ulaşacak bir yol bulacaktır. Bu yüzden yaşam enerjilerini besleyerek neşeli insanlar olmak durumundadırlar. Ne yazık ki, özellikle 3. Hayat kulvarında çalışan insanların neşelerini dengede tutmaları çok zordur. Bu yüzden sanatla uğraşmak onlar için bulunmaz ilaçtır.

Sanatsal üretimleri engellendiğinde ya da sanatsal yaratım gerçekleştiremediklerinde nefes kalitelerinde düşüşler olur. Bu yüzden solunum sistemi ile ilgili rahatsızlık yaşamaları muhtemeldir. Yine aynı şekilde kendilerini doğru ifade etmeleri gerekir. Kendilerini doğru ifade edemediklerinde ya da ifade etmeleri engellendiğinde aynı sorun ile karşılaşırlar. 3. hayat kulvarındaki aşırı ısrar aslında onlara 6. Aile ve evlilik çakrasını açmaya zorlayacaktır. Bu yüzden müzik onlar için bulunmaz bir nimettir ve adeta şifa hükmündedir. Duygularını bastırdıklarında ve ifade etmeleri engellendiğinde depresif enerji vampirlerine dönüşürler. 

Türk müziğine unutulmaz eserler bırakan değerli sanatçımıza uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.


İlgili içerikler
Numeroloji

Milli Mücadele’nin Anıt İsmi Mehmet Rıfat Börekçi ’nin Hayat Analizi

Numeroloji

Türkiye’nin en çok okunan gazetecisi Yılmaz Özdil ‘in Numeroloji Analizi

Numeroloji

Aamir Khan Dev Aktör ve Yönetmenin Kısa Numeroloji Hayat Analizi

Numeroloji

Özlem Türeci ve Uğur Şahin Biontech, Covit-19 Ve Hayat Analizleri

Paylaşımlardan anında haberdar olmak istiyorsan abone ol!