Mehmet Tekeci

Yazar

O iflah olmaz bir hayalperest. Hayallerini gerçekleştirmek için olmazı oldurmaya çalışan bir idealist. Yaşamayı o yüzden çok seviyor. Yaşadıkça imkansızlıklar içinden imkan yaratmanın gururunu yaşıyor. Onun için yaşam ahlak ve adalet üzerine kurulmadıkça bir çöptür.

Mehmet Tekeci umutlarını, hayallerini ve yaşamın tüm anlarını harflerle resmeden bir ressam. Yaşam ustası olmadan bu dünyadan gitmeye niyeti olmayan iflah olmaz bir iyimser.

1965 yılında doğduğunda nereden bilecekti aslında imkansızlıkların imkan olduğunu. Çaresizliklerin çare olduğunu. Her zorluktan bir çok kolaylık, her çaresizlikten yüzlerce çare buldu. Oturup ağlamak yerine yeşerttiği umutlarını yol arkadaşları ile paylaşmayı seçti. Bıkmadan, usanmadan, yorulmadan yazmasının sebebi budur.

Yıllardır bloglarda yazıyor. Webunya haber sitesinde, Kanguru Haber sitesinde, Ajans37’de köşe yazıları yazdı. İlk internet radyocularından biridir. 3 yıl edebiyat ağırlıklı programlar yaptı. Ajans37 kanalında Hayatın İçinden isminde sosyal içerikli program yaptı.

Sokaklar onun ilgi alanıdır. Sokakta yaşayan evsizler ve sokakta yaşayan hayvanlar ile ilgili projeleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için kısa bir süre siyasi çalışmalar yapmış olsa da bu işlerin gönül işi olduğunu anlamış ve hazırladığı projeleri hayata geçirmek için çalışmaya devam etmektedir.

Allah’ı Arayan İmam ve Labirentten Çıkış adında iki kitabı vardır.