Numeroloji

Milli Mücadele’nin Anıt İsmi Mehmet Rıfat Börekçi ’nin Hayat Analizi

Milli Mücadele’nin anıt isimlerinden ilk Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Rıfat Börekçi ’nin Numeroloji hayat analizini yapmaya çalışacağım. Osmanlı Devleti tarafından milli mücadeleye verdiği destekten dolayı hakkında idam kararı alınan Mehmet Rıfat Börekçi aynı zamanda Milli Mücadele yıllarında harcanacak 80 krş para kalmışken sanki bunu hissetmişçesine karısı ve kendisi için biriktirdiği 1200 TL parayı Milli mücadele hamuru tutsun diye maya olarak koymuş büyük bir insan ve erdem adamıdır.

Mehmet Rıfat Börekçi 29 Kasım 1860 yılında Ankara’da doğru. Osmanlı devleti zamanında da çok önemli görevler yaptı. Çok iyi tahsil aldı. Milli Mücadele yıllarında Ankara müftüsü idi. İsim soyisim ve doğum tarihi rakam kombinasyonlarını yerlerine yerleştirdiğimizde Ruhsallık ve maneviyat, moral motivasyon kulvarı olan 7. Hayat kulvarının boş olduğunu görmekteyiz. Diğer bütün hayat kulvarları dolu olan Mehmet Rıfat Börekçi tam bir hizmet insanı.

Özel dünyasına çekildiğinde nasıl ve ne şekilde hizmet edebileceğine dair doğru kararlar alabilme yeteneğine ve enerjisine sahip. Ego ve nefis mücadelesinde üstün başarılar elde etmiş, bağlı olduğu geleneğin bütün gerekliliklerini yerine getirip başarmış bir kişidir. İnsan ilişkilerinde empati ve denge noktasında muhteşem bir karakter. En usta alan burası desek abartmış olmayız. Muhteşem bir empati ve denge insanı. İnsan ilişkilerinde nerede ve hangi hamleyi yapabileceğini çok iyi biliyor.

İletişim

İletişim konusunda ciddi yeteneklere sahip. Engellenmediği müddetçe kendini doğru ifade etme ve yaşam enerjisi oluşturmada sorun yaşamayan bir karakter. Bu yüzden kendini var edecek bir iletişim kanalı bulduğu için yaşamış olduğu kimliği ile 5. Hayat kulvarından aldığı çok büyük bir destek ile ismi öldükten sonra da unutulmayanlar arasında.

Sabır, sebat ve istikrar insanı. Yapacağı her işte tek bir etap bile atlamadan her işi yapması gereken zamanda yapma yeteneğine sahip. Bunu hayatında almış olduğu kararlarda da göstermiş. Milletvekili seçilmesine rağmen çok kısa bir zaman diliminden sonra mesleğine geri dönmüştür. Sevgi ve idrak algıları açık. Kalp çakrasından aldığı enerji ile sevgi ve idrak konusunda muhafazakar bir bakış açısına sahip değil.
Burada tek handikabı 4. Kulvar ana karakter yapısına sahip olduğu için aniden gelişen yeniliklere adapte olmakta zorlanması.

7. hayat kulvarı boş demiştik. İnançlar ve maneviyat, ruhsallık kulvarı. Burada hayat insanı çok zorlar. Önce yazılı kurallarla yazılı bir inanç sisteminin içinde yoğrulursunuz. Bir yere geldikten sonra ilahi sistemin yazılı kaynaklarla çalışmadığını fark edersiniz. Bu çok büyük bir yol ayrımıdır. İlahi sistemin çalışma mekanizmasını ciddi iç sorgular ve derin tefekkür ve meditasyon yolları ile bulmaya çalışırsınız. Burada insana öğretilmek istenen asıl özgürlüğün ruhsal tekamül yani ruhsal özgürlük olduğunu kavratmaktır. Yüreği güzel bu insanın bu handikapları teker teker aştığına tüm yüreğimle inanıyorum.

Hayatı boyunca kariyer, güç ve para ile bir sorun yaşamamış. Bunları hep yaşamış ve elde etmiş. Kurtuluş mücadelesinde verdiği destekler bugün dahi unutulmamış ve unutulmayacaktır.

Bilgelik ve Evrensellik

Bilgelik ve evrensel düşünce noktasında çok usta bir karakter. Bu da onun 7. Çakranın boşluğunu doldurduğunu gösteriyor. Dünyaya bir hizmet için geldiğinin farkında. Bu hizmeti kamuya yani topluma yapmak durumunda olduğunu biliyor. Kendinde hiç kalmayacağını da bilse cömertlik kanalları çok açık. Bu yüzden verme konusunda sınırı olmayan bir karakter. 28/10 yaşam planını gerçekleştirmek için dünyaya gelen büyük insan Mehmet Rıfat Börekçi hayatı ile ilgili edindiğimiz bilgilerden yaşam planını gerçekleştirip gerçek hayatında olduğu gibi başı dik ve alnı açık olarak hayatını tamamlamıştır.

Kendisine rahmet diliyorum. Saygı ve minnetle…

Kişisel yaşam analizlerinizi öğrenek ve Numeroloji konusunda bilgi almak için 0 533 5527037 numaralı telefondan bana ulaşabilirsiniz.

İlgili içerikler
Numeroloji

Türkiye’nin en çok okunan gazetecisi Yılmaz Özdil ‘in Numeroloji Analizi

Numeroloji

Aamir Khan Dev Aktör ve Yönetmenin Kısa Numeroloji Hayat Analizi

Numeroloji

Özlem Türeci ve Uğur Şahin Biontech, Covit-19 Ve Hayat Analizleri

Numeroloji

Karakterli sanatçımız Bergüzar Korel ’in Kısa Numeroloji Hayat analizi

Paylaşımlardan anında haberdar olmak istiyorsan abone ol!