Numeroloji

Müzeyyen Senar Türk Müziğinin Efsanesinin Kısa Numeroloji Analizi

Müzeyyen Senar 16 Temmuz 1918 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. Tam adı Müzeyyen Tombayoğlu’dur. Ana karakter yapısı olarak 2. Kulvar insanı olan Müzeyyen Senar’ın ana karakter yapısını şu şekilde özetleyebiliriz. Başkalarına karşı kibar ve düşünceli olan, başkaları ile uyumlu çalışmaktan ve onlarla üretmekten keyif alan bir kişiliktir. Çok iyi bir dost ve çok iyi bir sırdaştır. Mutsuzluk yaratır korkusu ile söylemesi gereken şeyleri bile söylemekten çekinir ve bu yüzden kendini mutsuz eder. Müziğe çok meyillidir. Sözden daha çok ritm onun hoşuna gider. Basit şeylerden mutlu olur ve çoğu zaman erdem yüklü bir kişiliğe sahiptir. Bir konuda netleştiğinde önüne kimse duramaz.

Müzeyyen Senar kimliği ile 33/6 yaşam kulvarını gerçekleştirmek için bu dünyaya gelmiş olan Müzeyyen Senar’ın hayat planını kısa şu şekilde özetleyebiliriz.

33/6

33/6 hayat planını gerçekleştirmek için bu dünyaya gelen kişiler ; duygusal ifade ve kuşku sorunlarının üstesinden gelerek, içinde bulundukları durumun şu andaki mükemmelliğini fark edip, başkalarına ilham veren ideallerini metodik veya sanatsal ifade biçimleriyle ortaya koymak üzere buradadırlar. Duyarlı vicdanlarından dolayı başkalarını üzdüklerinde bile en çok kendileri dertlenirler.

Yüksek standartlara sahip insanlardır. Ortaya bir eser koyamadıklarında kendilerini engellenmiş hissederler. Muhakkak ortaya bir eser koymak zorunda hissederler ve bunu başardıklarında keyif alırlar. Onaylanma ve beğenilme duyguların  bazen başlarına iş açsa da kimseye zararları dokunmayan, kendi kendini üzüp dibe vurdurmakta ustadırlar.

Kendilerinin ve başkalarının hayatlarındaki bütün hataları düzeltmekten manevi bir keyif alan bu varlıklar, başkalarının direksiyonuna el atmak yerine sadece uyarıcı nasihatler vermeyi, karşısındaki varlığın hata yaparak ders alma hakkına saygı duymayı öğrenmelidirler. Hedefe bir an önce ulaşma illüzyonundan kurtulup, zihinlerinde tasarladıkları kompozisyonun tamamlanmış halini kenara bırakıp, sürece odaklanmaları gerekir.

Türk Müziğine ölümsüz eserler ve ulaşılmaz icralar bırakan değerli sanatçımıza rahmet diliyorum. Yeri doldurulamayacak bu kişilerin bir toplumun en büyük hazinesi olduğunu belirtmek isterim.
Saygı ve özlemle…

Kişisel analizleriniz için 0533 5527037 numaralı telefondan bana ulaşabilirsiniz.

İlgili içerikler
Numeroloji

Milli Mücadele’nin Anıt İsmi Mehmet Rıfat Börekçi ’nin Hayat Analizi

Numeroloji

Türkiye’nin en çok okunan gazetecisi Yılmaz Özdil ‘in Numeroloji Analizi

Numeroloji

Aamir Khan Dev Aktör ve Yönetmenin Kısa Numeroloji Hayat Analizi

Numeroloji

Özlem Türeci ve Uğur Şahin Biontech, Covit-19 Ve Hayat Analizleri

Paylaşımlardan anında haberdar olmak istiyorsan abone ol!