Numeroloji

Mehmet Akif Ersoy Vatan Şairinin Kısa Numeroloji Analizi

Mehmet Akif Ersoy 20 Aralık 1873 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ismi Mehmet Ragif idi. Daha sonra Mehmet Akif Ersoy ismini aldı. Kurtuluş savaşı sırasında kuırulan ilk meclisin ilk milletvekillerindendir.
İstiklal Marşı, Bülbül, Çanakkale Destanı şiirleri ve Safahat isimli kitabı ile ünlüdür.

Bugün sizlere Mehmet Akif Ersoy’un hayat analizini kısaca yapmaya çalışacağım.
İsim, soyisim ve doğum tarihi kombinasyonlarını yerlerine yerleştirdiğimizde sadece kendini ifade etme ve yaşam enerjisi oluşturma kulvarı olan 3. Çakrası boş olan Mehmet Akif Ersoy 24/6 hayat kulvarını yaşamak için dünyaya gelmiştir.

Ana karakter yapısı olarak 11 ve 2 kulvar karakter yapılarına sahip olan Mehmet Akif Ersoy idealist ve sencil bir yapıya sahip. Pozitifte olduklarında başkalarının inançlarına karışmayan, herkesin kendi inanç dünyasını kendisinin şekillendirmesi gerektiğine inanan bu kişiler soyut fikirler üzerinden evrene açılmak ve hizmet etmek arzusu ile yanıp tutuşurlar.

Hangi işi yaparlarsa yapsınlar “Bundan daha iyisi olabilirdi” duygusunu taşıdıklarından üzerinde çalıştıkları her işin daha mükemmelini ortaya çıkarmakta üstlerine yoktur. Yazdığı şiirlerinin marş gibi ezbere bilinmesinin sebebi onun bu duygusundan kaynaklanmaktadır.

Mücadeleci bir yapıları vardır. Geminin battığını görseler bile onu kabul etmekte zorlanırlar. Bu yüzden gemiyi kurtarmak için hala bir yol olduğuna inanırlar. Kurtuluş Savaşı sırasında umutsuzluk bulutlarının ülkenin semalarına çöktüğü o karanlık günlerde dahi bu özelliğini kullanarak şehir şehir gezerek Türk milletini organize etmeye çalışmış moral ve motivasyon yüklemiştir.

Kendini ifade etme çakrası boş olmasına rağmen yazın sanatında ve şiirde ulaşılmaz eserler ortaya koyan Mehmet Akif Ersoy bu çakrasını onarmayı başarmış ve kendini kelimelerle ifade ederek zaten çok kuvvetli olan 5. Çakrasının hakkını vererek uluslararası bir üne sahip olmuştur.

Vatan şairi olarak bildiğimiz ve Kurtuluş Savaşı sırasında Atatürk’ün önderliğinde gerçekleşen özgürlük hareketine her türlü desteği veren Mehmet Akif Ersoy’a rahmet diliyorum.

Kişisel hayat analizleriniz için 0 533 5527037 numaralı telefondan bana ulaşabilirsiniz.

İlgili içerikler
Numeroloji

Milli Mücadele’nin Anıt İsmi Mehmet Rıfat Börekçi ’nin Hayat Analizi

Numeroloji

Türkiye’nin en çok okunan gazetecisi Yılmaz Özdil ‘in Numeroloji Analizi

Numeroloji

Aamir Khan Dev Aktör ve Yönetmenin Kısa Numeroloji Hayat Analizi

Numeroloji

Özlem Türeci ve Uğur Şahin Biontech, Covit-19 Ve Hayat Analizleri

Paylaşımlardan anında haberdar olmak istiyorsan abone ol!