Numeroloji

Frida Kahlo Acılarla Dolu Bir Hayatın Dik Duran Efsane Kadını

Frida Kahlo 06.07.1907 yılında Meksika’da doğmuştur. Yaşadığı çok zor hayata rağmen çok büyük bir ressam olmayı başarmış ve engellerine rağmen sosyal olayların içinde yer almaktan kaçınmamıştır.

İsim, soyisim ve doğum tarihi rakam kombinasyonlarını yerlerine yerleştirdiğimizde sadece sosyalleşme, hayat tecrübesi edinme, dünyayı keşfetme, ünlü ve şöhret kulvarı olan 5. Çakrası boş olarak doğmuştur.

Altı yaşında çocuk felci geçirmiş ve bir bacağı engelli kalmıştır. Engeline rağmen hayata teslim olmamış ve çok iyi eğitimler almıştır. Yaklaşık 18 yaşında iken geçirmiş olduğu çok ağır bir trafik kazası neticesinde hayatı altüst olmuş 32 ameliyat geçirmiş ve yatağa bağlı kalmıştır. Bu süreçte ailesinin teşviki ile ileride muhteşem şeyler ortaya koyacağı ve maddi ve manevi zenginlik sağlayacağı muhteşem resimler yapmıştır.

Daha sonra kangren dolayısı ile bacağı kesilecek olan Frida Kahlo buna rağmen hayattan kopmayacak ve çeşitli resim sergileri açarak ve kolleksiyonerlerin koleksiyonları arasına katacağı resimler ortaya koyacaktır. Boş olan 5. Çakrasını sosyal çevresini genişleterek, siyasi ve sosyal olaylarda taraf olarak ve yapmış olduğu resimlerle üne ve şöhrete kavuşarak aynı zamanda maddi zenginlik ve refah sağlayarak doldurmuştur.

bireysel ifade ve duyarlılıkta ustalaşarak, aldıkları ilhamlar doğrultusunda, sezgilerine dayalı bir yaşam sürmeyi öğrenmek için buradadırlar. Sözcükler, tasarım, dans, enstrüman, dekorasyon, organizasyon, oyunculuk ve hitabet sanatlarının doğuştan ustası olan bu kulvardaki varlıklar, yaratıcı fikirlere sahip olmalarından ve bunları etkileyici bir şekilde sunmayı bildiklerinden dolayı toplumda kabul görürler. Kendilerini neşeli ve eğlenceli mesleklerde, içe doğan ilhamlarını dışa vurdukça rahat hissederler.

Hayat planına uygun bir hayat yaşayan Frida Kahlo 13 temmuz 1954 yılında akciğer rahatsızlığında hayata gözlerini yummuş ve cenazesi yakılarak uzun yıllar yaşadığı mavi eve konulmuştur.


İlgili içerikler
Numeroloji

Milli Mücadele’nin Anıt İsmi Mehmet Rıfat Börekçi ’nin Hayat Analizi

Numeroloji

Türkiye’nin en çok okunan gazetecisi Yılmaz Özdil ‘in Numeroloji Analizi

Numeroloji

Aamir Khan Dev Aktör ve Yönetmenin Kısa Numeroloji Hayat Analizi

Numeroloji

Özlem Türeci ve Uğur Şahin Biontech, Covit-19 Ve Hayat Analizleri

Paylaşımlardan anında haberdar olmak istiyorsan abone ol!