Yaşam

Yaratmak Ustalık Belgesidir

Elma yedi diye insanı cennetten kovan bir Tanrı. Neden kovsun ki elma yediği için insanı. Cennet her şeyin serbest olduğu yer değil miydi? Bence hikayede sıkıntılar var. 
Nasıl ki, insanlar Adem ve Havva’nın çapraz batından doğan çocuklarının evlendirilmesi ile çoğaldı diyerek yaratıcıyı ensest (aile içi cinsellik) ilişkiye izin veren sapık konumuna indirgeyen hikayede sıkıntı olduğu gibi. Bir elmanın bedeli değil bunlar. Ne kadar geri gidersen git, 7000-8000 yıl geri gidebiliyorsun dinler tarihinde… Takılıp kalıyorsun. Dinler tarihine değil, insanlık tarihine baktığınızda Tanrı mefhumu daha belirgin bir hal alıyor.

Bilim adamları dünyanın şu an 4.5 milyar yaşında olduğunu söylüyor. Medeniyet tarihine gittiğimizde M.Ö 3000-3.500 yıllarına kadar inebildiğimiz, dinler tarihine girdiğimizde 7000-8000 yıl ötesini flu olarak seçebildiğimiz bu dünyada geri kalan milyarlarca yılda neler oldu. Yaşam nasıl devam etti, yaşam var mıydı?

Şunu çok net kafamızın içine çivi yazısı ile kazımalıyız. Bütün bilimsel gerçekler bu kadar yaratımın sadece insan için olmadığını bize göstermektedir. Bütün yaratımın kendisi için olduğunu iddia eden insanlık 7000-8000 yıllık dinler tarihinde yaşadığı tek gezegen olan dünyayı batırmanın noktasına getirmiştir. Yarattığı en mükemmel varlığın 7000-8000 yılda dünyayı yok etme noktasına getirmesi bence Tanrı için hayal kırıklığı olmalı. Oysa ben bunun insan egosunun bir uydurması olduğunu düşünüyorum. Yaşamı var eden (üst akıl, bilinç, Tanrı, yaratıcı) insan denen varlık gibi diğer varlıklarında gelişmesini ve ilerlemesini ister diye düşünüyorum.

Ben gerçek Tanrıyı hep şöyle hayal ederim. “Boynuz kulağı geçmiyorsa” o bölgede ego yağmurlarının sağanak şekilde yağdığını anlarım. Usta dediğin kendini geçen çıraklar yetiştirdiğinde gerçek usta olur. Yaratıcı kudret (sana göre varsa) şifreyi yaratmanın içine yerleştirmiş sanki. Yaşadığın dünyada var edebildiğin ne var. İşte sen o kadarsın. Yaşam denen alanda kosmosun hangi boyutunda ya da evreninde yaşarsan yaşa, madde alemi terk edebileceğin tek şey bu. Yaratmak… Yaşadığın evrene nefes aldıracak hangi yaratımı gerçekleştiriyorsun? Hangi yaşamsal gerçek için kafa yorup onu hayatın içine sokuyorsun? Şu yaşam denen sahneye iyi bakın! İsmi ölümsüz olanlar yaşama nefes alacak yaratımlar gerçekleştirip bu dünyadan göçüp gidenler..

Gerisi mi?
SADECE ÇÖP !!

İlgili içerikler
DünyaYaşam

Ruhumuzun Sesi mi, Zihnimizin Sesi mi?

Kişisel GelişimYaşam

Aile Dizimi Üzerine

GündemYaşam

Gaflet, Dalalet ve Hatta Hıyanet İçinde Olanlar

Yaşam

Bu Gece Musa Özdağ Hocam Düştü Aklıma

Paylaşımlardan anında haberdar olmak istiyorsan abone ol!