Kişisel GelişimYaşam

Evlilik Sevgiyle Özgürlüğü İki Kanatla Deneyimleme Sanatıdır

Evlilik sevgiyle özgürlüğü iki kanatla deneyimleme sanatıdır. Evlilik ile ilgili konuşurken hep şu cümle ile giriş yapılır. Evli, mutlu ve çocuklu musun? Bu sorunun cevabını alabilmek için evlenenlerin bu birlikteliği oluşturmak için sevgi temelli bir araya gelme kararlarının olup olmadığı hiçbir zaman sorgulanmamıştır ya da şöyle ifade edelim. Yeteri kadar sorgulanmamıştır.

Evlilik denilen şeyin anlamı nedir?

Kabul etmek gerekir ki, ülkemizde (hala azımsanmayacak sayıda) evliliklerin temeli ne yazık ki ihtiyaç temeli üzerine atılmaktadır. Erkek gözünü dışarıdan çeksin, nereye gidip nereye geleceğini artık anlasın, özgürce yaşaması sorun olmaya başlamış kız çocuğunun başı bağlansın.

Evlenmeden önce neler yapmalıyız?

O halde evlenmeden önce neler yapmalıyız ve nelere dikkat etmeliyiz? Gerçekten evlenmeye karar verdiysek partnerimizde aramamız gereken kriterler vardır. Bunlar o kadar abartılacak kadar çok değildir. Kendisinde medeni her insanda olması gereken bu özellikler olmayan hiçbir kişi ile evlenmeyin.

1- Daha tanışma aşamasında sizin giyiminize, konuşmalarınıza ve sosyal hayatınıza kısıtlama getirmeye çalışıyorsa ileride evlilik adlı bir cezaevine girmek üzeresiniz. Hemen oradan uzaklaşın.

2- Kıskançlık adı altında kendisinin yapmış olduğu yanlışları sizin yapma ihtimalinize karşılık sizi kısıtlıyorsa oradan hemen uzaklaşın. Çünkü evlilik adı altında bir cehenneme girmeye razı edilmeye çalışılıyorsunuz?

3- Durmadan sevgiden bahsediyor ama konuşurken gözlerinizin içine bakamıyorsa hemen oradan uzaklaşın. Sizi sevgisiz bir ortamda sadece ihtiyaçlarına binaen hayatına almaya çalışan biri ile karşı karşıyasınız.

4- İlk başlarda çok önemli değil gibi görünse de maddi konularda denk veya yakın insanlar ile evlilik oluşturmanın avantajı yadsınamaz. Bu denklik yoksa bilgi, beceri ve donanım ile bunu kapatacağına inanıyorsanız yolunuza devam edin. Ancak bu açığı kapatacak denklik oluşturulamazsa o birlikteliğe sıcak bakmayın.

5- Evlenmeden önce partnerinizin muhakkak cinselliğe bakış açısını öğrenin. Bunu birkaç cümle ile geçiştirmesine izin vermeyin. Bu konuda var olan kalıplarını ve bu konu ile ilgili gerçek bakış açısını öğrenene kadar bir birlikteliğin oluşmasına izin vermeyin. Karşınızda geçmişe ait bütün öfkesini cinsellik yolu ile sizden çıkarmaya çalışan biri ile karşı karşıya olabilirsiniz. Bu durumda unutmayın ki, evliliğiniz bir kölenin hayatından farklı olmayacaktır.

Evlendik ama mutlu değiliz, hiçbir şey yolunda değil, ne yapacağız?

Evlendik ama mutlu değiliz, hiçbir şey yolunda gitmiyor ve ne yapmanız gerekir diye düşünmeye başladınız.
Her kötü gidiş iyiye evrilebilir, buna inanın. Buradaki sorunlar değil konuulması gereken insanların hala birbirlerine karı yüreklerinde sevgi var mı?
Bu yoksa hiç zorlamaya gerek yok. En akıllı şey noktayı koymaktır aksi takdirde iki tarafında canı yanacaktır.
Erkeklerin değişebilmesi için illa bir kadına ihtiyacı vardır, bu varoluşun bir yasasıdır adeta.
Önce annesinin sinesinde sevgiyi öğrenir erkek. Ancak annesinden bu sevgiyi gerektiği gibi alamadıysa o zaman onu bir başka kadın bekler. Erkek sevmeyi kadından öğrenir, erkeği kadın naifleştirir, erkeği kadın nazikleştirir. Erkek beklemeden sevmeyi bilmeli ve dişil enerjisi ile koşulsuz buluşmalıdır. Ancak erkek ruhunda sevgiye doğru evrilememişse o zaman başka bir kadın daha bekler erkeği.

O da kızıdır. Kızının daha kirlenmemiş ruhunda dalgalanan sevgiden nasiplenebildiği kadar nasiplenecek ve kalbindeki karanlığın tonunu açmaya çalışacaktır. Kısaca kadınların sevgi pınarından içmeyi öğrenemeyen erkek, doğduğu gibi ölecek, gerçek sevgiyi öğrenmesi başka bahara kalacaktır.

Sevgisiz ortamda yetişmiş bir kadının ruhuna sürebileceğiniz iki ilaç vardır.

O iki ilaç onu kendine getirecek ve bütün ruhunu tamir edecektir.
1- Özgürlüğünü ona hatırlatın ve kendi kanatları ile uçmasını sağlayın.
2- Onu anlayın ama çok anlayın değiştirmeye kalkmayın.
Bir kadının ruhuna temas etmesi için bu iki şey yeterlidir.

Birleşecek ortak noktanız yoksa ayrılacak ortak nokta çoğalmış demektir.

Birleşecek ortak noktalar azaldıkça ayrılacak ortak noktalar çoğalmaya başlar, bunu engellemenizin mümkün olmadığı noktaya geldiğinizde boşanma gerçekleşir.

1- Sizin birey olmanızı hala kabullenememiş hiç kimse ile evli kalmayın.
2- Size güven duymayı öğrenememiş hiç kimse ile evli kalmayın.
3- Özgürlüğünüzü çeşitli bahaneler ile kısıtlayan hiç kimse ile evli kalmayın.
4- Şiddet uygulamaktan vazgeçmeyen hiç kimse ile evli kalmayın.
5- Sizi cinsel bir obje olarak gören, cinsel duygularının tatmin aracı olarak bakan hiç kimse ile evli kalmayın

Kısaca kurmuş olduğunuz birliktelikte sizin yaşamınızı kontrol etmekten başka bir işlevi olmayan kadın ya da erkek hiç kimse ile evli kalmayın. Evlilik herkesin bireyliğini doyasıya yaşadığı, sadece sevgi ile oluşturulan bir birlikteliktir. İki birey birbirlerini kısıtlıyor ve değiştirmeye çalışıyorsa orada sadece birbirine yabancı iki insan vardır. Onlar evli değildir, sadece birbirlerine katlanıyorlardır.

İlgili içerikler
DünyaYaşam

Ruhumuzun Sesi mi, Zihnimizin Sesi mi?

Kişisel Gelişim

Varlığınızla Gurur Duyacak İnsanlarla Beraber Olunuz

Kişisel GelişimYaşam

Aile Dizimi Üzerine

GündemYaşam

Gaflet, Dalalet ve Hatta Hıyanet İçinde Olanlar

Paylaşımlardan anında haberdar olmak istiyorsan abone ol!