DinSiyaset

Din Baronları

Şunu bir köşeye yazın. Bu ülke dini kullanmada zirve yapacak. Daha dindar görünümlü dinsizlerden çok çekeceğimiz var haberiniz olsun. Din anlatanlar o kadar çok pisliğe bulaşacak, perde arkasından çevirdikleri pisliklerin kokuları o kadar saklanamayacak hale gelecek ki, gerçek dindarların bile bu kokudan mideleri bulanacak ve kusacaklar.

Bu ülke her şeyi ikiyüzlü yaşamayı tercih etti. İstisnalar hariç halkta aynı tercihin içindedir. Yönetenler ve yönetilenler bu dönemde çok güzel iki tamamlayıcı oldular. Bu bir yönü ile acı verirken, diğer yönü ile çok iyi sonuç verecektir. Çünkü ileride yaşanacaklar mide taşıyan hiç bir ferdin kaldıramayacağı pisliklerin ortaya çıkacağı zaman dilimidir.

Türkiye’de din bitmiştir. Dinin ahlaklı insan yetiştiren boyutu çoktan rafa kaldırılmıştır. Bugün dine giden her metre kare para ile döşenmiştir. İmam Hatiplerin çoğaltılması dindar nesil yetiştirme kaygısından değil, saltanatın devamını sağlayacak kişilerin çoğalması içindir.

Dinin bitmiş olması içten içe vicdan sahibi insanların derin düşünmelerine sebep olacaktır. 85.000 Camisi 150.000 personeli ile din öğretmesi gereken Diyanet kurumunun gösteriş ve şaşanın içine düşmesi, bir holding gibi ticarethaneye dönüştürülmesine izin verilmesi bu kurumun asıl görevinden daha çok sisteme adam yetiştirmesinden kaynaklanmaktadır. Diyanet din kurumu değil, saltanatın yardakçısı konumundadır ve bunu halk acı tecrübeler ile yaşayacak ve görecektir.

Tarikat ve cemaatler ise zaten kurdukları vakıf ve dernekler ile yıllardır senin cebinden verdiğin paralarla döşedikleri yollarda saltanat sürmektedir.

Israrla söylüyorum. 6 yaşından başlayarak hayatını din öğretimi içinde geçirmiş bir insan evladı olarak söylüyorum. Bu gün kim Allah rızası için diye yanınıza geldi ise fellik fellik ondan kaçınız. Bugün bana kızanlar, bugün bana ağza alınmayacak küfürler edenler şunu yaşamaya hazır olsunlar.

Din ve dinin bütün kurumları özellikle 2000 yılından sonra her metre karesi cebinizdeki paralar ile döşenmiş ve bir ticarethaneye dönüşmüştür. Size anlatılan bütün öğretiler sizi Allah’ın kapısına değil, din baronlarının kapısına götürmektedir. Milyarlık Mercedes’e binip, işlemeli kaftanı ile sistemin kölesi olmuş, sakalını bile sistemin emri ile bırakmış bir din baronu görmek isterseniz Ankara’daki din holdinginin başına bakacaksınız. Vicdanı ve aklı hür temiz insanlara ihtiyaç var.
Çünkü insanımızın insanlığa giden bütün yolları haramzadeler tarafından tutulmuştur. Haberiniz olsun.

İlgili içerikler
GündemSiyasetYaşam

Cumhuriyet Halk Partisi Bilinçli Olarak Tabela Partisi Haline mi Getiriliyor?

GündemSiyaset

Müzmin Muhalefet Neden Sona Ermiyor.

DinYaşam

Hazreti Ali Sadece Zülfikar mıdır?

GündemSiyasetYaşam

Altılı Masa Ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi

Paylaşımlardan anında haberdar olmak istiyorsan abone ol!