DünyaYaşam

Neden Labirentten Çıkış?

Labirentten Çıkış‘ı beynimde yankılanan sorulara, vicdanımdan yankılanan cevapların toplamı ortaya çıkardı. İstedim ki, kendi yaşam yolculuğunuzu sizin de yürüyebileceğinizi, sorularınıza sizin cevap bulacağınızı, sorunsallarınızı sizin çözebileceğinizi göstermek istedim.

İnsanların çoğu kendini özgür zanneder. Oysa bir labirentin içinde dolaşmasına izin verilmiştir. Kapısı olmayan dört duvar arasında yaşamanın adına özgürlük demiştir.
İşin gerçeği içine tıkıldığımız bu labirenti fark etmem uzun sürdü ama fark ettim. Aslında dolap beygiri gibi aynı şeyleri yapmamıza, aynı şeyleri düşünmemize, aynı şeylere inanmamıza izin veriliyordu. O günden sonra kapısı olmayan bu labirentin duvarlarını yıkıp buradan kurtulmam gerektiğine ve bunu başarabileceğime inandım.

Bu kararı verirken inanın çok korkuyordum ancak içeride yaşadığım hayat daha korkunçtu. Şartlar ne olursa olsun buradan çıkmalıydım en azından denemeliydim. Buna kesin olarak karar verdiğimde yaşayacağım yalnızlığı, mahalle baskısını ve dışlanmayı hesap etmiştim ancak bu kadar yoğun ve bu kadar zalim olabileceğini düşünmemiştim.

Labirentin duvarına tekmeyi vurup dışarı çıktığımda beynimde birikmiş yüzlerce sorunun cevabının doğrusu ve yanlışı ile bende olduğunu fark ettim. Labirentten Çıkış‘ı beynimde yankılanan sorulara, vicdanımdan yankılanan cevapların toplamı ortaya çıkardı. Kendi yaşam yolculuğunuzu sizin de yürüyebileceğinizi, sorularınıza sizin cevap bulacağınızı, sorunsallarınızı sizin çözebileceğinizi göstermek istedim.

Umarım iyi niyetle bir araya gelmiş milyonlarca yürek, içine hapsedildiğimiz labirettin duvarlarını paramparça etmeyi başaracaktır. Buna tüm yüreğimle inanıyorum. Labirentten Çıkış işte bu inancın bir neticesidir.
Güzel günlerde, hayat yolculuğunda hep “Sevgi” üzerinde buluşmak dileğiyle..

Kapağınızı araladığınız bu kitap “Sevgi”ye ithaf edilmiştir.

İlgili içerikler
DünyaYaşam

Ruhumuzun Sesi mi, Zihnimizin Sesi mi?

Kişisel GelişimYaşam

Aile Dizimi Üzerine

GündemYaşam

Gaflet, Dalalet ve Hatta Hıyanet İçinde Olanlar

Yaşam

Bu Gece Musa Özdağ Hocam Düştü Aklıma

Paylaşımlardan anında haberdar olmak istiyorsan abone ol!