Yaşam

Çakra Çalışmaları 2

Vücudumuzun üzerinde yedi ana merkezde toplanmış 7 çakramız bulunur. bunlara enerji göleti demek benim daha çok hoşuma gidiyor. Birbirine bağlı ve aralarında bağ olan 7 gölet. Blokajlarımız bu göletlerin arasındaki akışı kesiyor. İşte bunu açmamız gerekiyor.

– İki bacağımızın arasında bulunan birinci çakra ya da toprak çakarımızı korkularımız
– Göbeğimizin yaklaşık 4 parmak aşağısında bulunan Zevk alma duygumuzu kontrol eden Su çakramızı suçluluk duygumuz,
– Göbeğimizin 4 parmak yukarısında bulunan irade gücümüzü kontrol eden ateş çakramızı utançlarımız, 
– Kalp hizamızda bulunan sevgi çakramızı üzüntülerimiz ve kederlerimiz,
– Tam boğazımızın ortasında bulunan ses çakramızı kendi kendimize söylediğimiz yalanlar
– Alnımızın ortasında buluna kavrayış çakramızı yanılgılarımız
– Tam tepemizde bulunan Düşünce çakramızı ise dünyaya olan bağımlılıklarımız tıkamaktadır.

Enerji zaten merkezden sana bağlıdır. Sen kaynağa bağlısın. Yapman gerekn buna inanmandır. Buna inandığın ve farkına vardığında bu enerji sende aktif hale gelecektir.

YAPMAMIZ GEREKENLER.

1- Çok iyi bir nefes çalışması yapın. Sırt aşağıya yatın. Elinizi göbeğinizin üzerine koyarak Karnınızın şiştiğini hissederek diyaframı doldurarak burundan uzuun bir nefes almak ve aynı nefesi burundan vermek. Bu derin nefesi burundan alıp ağızdan vererekte yapabilirsiniz. Bunu beyniniz elleriniz ve vücudunuz uyuşukluğunu hissedene kadar yapın. İleriki zamanlarda bu uyuşma olmayacaktır.

2- Yattığınız yerden kalkmayın. Yukarıda yerlerini söylediğim ya da internette google’de resimlerini bulabileceğiniz vücudunuzdaki noktalara elinizi en alttan başlayarak koyun. Buna gerek yok. Ancak hem enerjinin akışını hissetmek ve hem de tam yerlerini bulmak için bunu yapmak size güven verecektir. Örneğin 1. Çakra bacağınızın arasındaki çakrayı temizlemek için çalışmaya başladığınızda elinizi bacaklarınızın arasına koyun. Gözleriniz kapalı olsun. Konsantrasyon için.. Nefes işlemini bitirdikten sonra 1. Çakramızı kapayan korkularınızla yüzleşin. Neden korkuyorsunuz. Yüzleşin. Korkularınızdan kaçmayın onları kabul edin. Ancak şu mesajı zihninize gönderin. Telkin edin. Korkacak bir şeyiniz yok. Bu ister fiziki bir şey olsun, ister ruhsal.. Bu çalışmayı hep yapın ama her gün yapın. Daha sonra ellerinizi koymadan da bunun gerçekleşebildiğini göreceksiniz. 

3- İç sesiniz tamam diyene kadar sıra ile bütün çakralarınız üzerinde bu şekilde çalışın. Bu çalışmayı her gün yapın. Özellikle ilk zamanları aksatmadan yapın. Kendinizdeki değişimi göreceksiniz. Bu çalışmayı nefes ile yaptığınızda farklılık daha çok kendini gösterecektir.

Kimseye ihtiyacınız yok. Çaresizseniz çare sizsiniz. Bunu unutmayın.

İlgili içerikler
DünyaYaşam

Ruhumuzun Sesi mi, Zihnimizin Sesi mi?

Kişisel GelişimYaşam

Aile Dizimi Üzerine

GündemYaşam

Gaflet, Dalalet ve Hatta Hıyanet İçinde Olanlar

Yaşam

Bu Gece Musa Özdağ Hocam Düştü Aklıma

Paylaşımlardan anında haberdar olmak istiyorsan abone ol!